عطاالملک بلوک 20 پلاک 14
laserjahannama2@gmail.com
03133873185
تماس با ما

کاربرد لیزر در ساختمان

کاربرد دستگاه  سی ان سی  در ساختمان

 یکی از مهمترین موارد از کاربردهای دستگاه سی ان سی در بحث ساختمان سازی می باشد که البته در دوره ی ابتدایی ساخت که به اصطلاح سفت کاری می گویند کاربرد دستگاه سی ان سی مشخص نیست.کاربرد دستگاه سی ان سی در قسمت نازک کاری ساختمان آغاز شده و شاید اولین جایی که بسیار به چشم  می خورد در قسمت نمای ساختمان می باشد و  همچنین در نمای لابی ها و… به طور کلی جایی که از سنگ و چوب در آن  استفاده شده این دستگاه نیز به کار می آید. فرقی ندارد اگر در نمای ساختمان  ها از سنگ و یا از چوب کیفیت بالا استفاده شود در بالا رفتن کیفیت کل پروژه  قطعا تاثیر گذار خواهد بود.

علاوه بر این اگر قصد استفاده از دیوارکوب برای ساختمان خود دارید می توانیدبه وسیله ی کاربرد سی ان سی طرح های زیبا و خاص و طرحی که مد نظر خود می باشد روی آن حکاکی کنید. کاربرد دستگاه سی ان سی در اینجا می تواند گزینه بسیار خوبی برای این کار باشد تا کار شما بسیار دقیق تر و بهینه تر انجام شود .

 

دیگر کاربرد دستگاه سی ان سی

از دیگر کاربردهای دستگاه های برش لیزر  استفاده ی آن ها در کسب و کارهای زینتی می باشد. امروزه بسیاری از محصولاتی که در بازار مشاهده می کنید ساخته و تولید شده ی همین کاربرد سی ان سی می باشند .همچنین کالا هایی که در گذشته برای تولید آنها هزینه کلانی برای منبت کاری روی آنها می شد.امروزه با سرعت و کیفیت بیشترهمچنین بسیار دقیق و هزینه بسیار پایین تر قابل تولید هستند .

مورد  بعدی دستگاه  سی ان سی برای ساخت پنجره های تزیینی ویا درب نقش دار و حکاکی شده مورد استفاده قرار می گیرد که نقش دکوراسیون در خانه ها و یا  واحد های تجاری را ایفا می کنند و البته کاربرد سی ان سی جهت ساخت برخی از  قاب های سنگی و چوبی و یا گلدان های سنگی با استفاده از این دستگاه ها تولید می شوند که به هیچ عنوان قابل تولید توسط دست نیستند.

 

کاربرد دستگاه سی ان سی  در فلزات

مورد  بعدی اینکه حکاکی بر روی فلزات اگر چه بسیار رایج در میان مردم می باشد اما اگر نیاز به حکاکی عمیق داشته باشید این دستگاه برای شما کاربردی  ندارد و یا صرفه ی اقتصادی برای انجام آن با دستگاه لیزر وجود ندارد به  همین سبب بهتر است که با دستگاه سی ان سی این عمل صورت گیرد و نیاز شما را برآورده سازد. 

مورد  بعدی که اهمیت زیادی نیز دارد به سبب اینکه حکاکی کار سخت و دشواری می باشد اپراتور مد نظر باید آموزش دیده و هنگام کار نیز بسیار با دقت و ظرافت عمل نماید تا به نتیجه ی دلخواه و مطلوب برسد.

 

کاربرد دستگاه سی ان سی | ساخت نمونه ی اولیه

از دیگر موارد دستگاه CNC  ساخت پروتوتایپ از محصولات شرکت ها می باشد اگر شرکتی برای ارائه محصول اولیه مجبور به ساخت یک ماکت یا نمونه اولیه باشد می تواند از دستگاه های  سی ان سی در این زمینه کمک بگیرد و کار خود را به سرانجام برساند . بسیاری از دستگاه های مشغول فعالیت در ایران تنها به صورت تخصصی در این زمینه کار می کنند که سود بسیار بالایی هم دارد. در این مقاله سعی کردیم تا  آنچه در مورد کاربرد دستگاه سی ان سی ضروری و مهم می باشد را بیان  کنیم و تا حد امکان شما را با برخی از بازار های هدف این صنعت آشنا کنیم تا  مقدمه ای باشد که از این جهت بتوانید وارد این صنعت و بازار هدف مرتبط با  آن شوید گرچه کاربرد دستگاه سی ان سی در این صنعت آنقدر  زیاد است که پرداختن به همه آنها از حوصله این مقاله خارج است. امید است با  استفاده هدفمند از کاربرد دستگاه سی ان سی در کسب و کارهای مختلف و  گسترده سازی یا expand بازار کسب و کار مبتنی بر کاربرد دستگاه سی ان سی ، بهره وری کار با دستگاه را افزایش داده و از آن در زمینه های گوناگون به بهترین  شکل استفاده کنید. بخش دیگری از دستگاه سی ان سی هستند که با مته و برش  های دو و سه بعدی کار می کنند که دارای بخش های مختلفی هستند از این جهت که این دستگاه ها با انواع گوناگون و یا استهلاک های متفاوتی وجود دارد.